Říjen 2016

Co je to ta RPG hra?

23. října 2016 v 14:41 | Slečna Barevná |  Ostatní
Zdravím vás!

Už je to delší doba, co jsem na blog zavítala. Vím, je to více než delší doba. Možná to bude tím, že jsem blog vyměnila za něco jiného. Respektive jsem si našla ve svém volném čase ještě jinou aktivitu. Nejspíše jsem zde na blogu nezmiňovala, že jsem Potterhead. Potter-co? Fanoušek Harryho Pottera, jestli by se to dalo takto ošemetně nazvat. A jako fanoušek jsem chtěla ještě něco více, než jen číst knihy a dívat se na filmy. Tak jsem vyzkoušela a nyní už spíše hraju RPG hru. Nebo nevím, jestli to naše je tak moc RPG, ale je to hra, kde hrajete ve světě Harryho Pottera. (!Ne s Harrym Potterem, ve světě!)
Na výběr jich bylo opravdu hodně a já jsem si tedy vybrala tu, co měla ten nejpříjemnější design a vůbec toho nelituju. Tato hra má totiž od ostatních jednu zásadní (pro mě) výhodu. Výklady probíhají offline. Ale tak já vám to popíši celé.

Registrace do této školy - hogwarts.cz probíhá jednou za půl roku. Na začátku si zvolíte jméno, můžete jakékoliv, ale poté už nejde změnit! Základní věcí pro přijetí je vstupní esej. Vstupní esej na nějaké téma, které uvidíte v registračním formuláři. Já měla esej na téma Můj kouzelnický vzor. Moje měřila okolo 12 palců (vše vám sem budu dávat v palcích, nedivte se! 9 palců je zhruba 1 A4), ale není žádná stanovená hranice. Byla jsem tedy přijata. Hned pro přijetí jsem se jala na prohlížení hradu. Nebudu vám lhát, napoprvé to nic jednoduchého není, ale k tomu až za chvíli. Taktedy jsem vyplnila otázky (jako kvíz) Moudrého klobouku a čekala na 1. září, až mě Moudrý klobouk zařadí. 1. září jsem byla zařazena do Nebelvíru. To mě trochu mrzí.. Jsem totiž duší Havraspár i podle pottermore testu, ale tak - co se dá dělat.
A teď k prohlídce školy. Po přihlášení se vám ukáže:

Vaše kolejní místnost. Tam máte hodně věcí, takže si to jen stručně můžete přečíst pod ikonkami. Kolejní pokec, Tvůj pokoj, Bodování, Peníze, Školní řád, Školní tresty, Tvoje kolej, Vývěska.. Ale teď k té výuce.
Školní rok trvá půl roku, je rozdělen na dvě pololetí. Takže se můžete zaregistrovat v srpnu a lednu. Každý rok má osm termínů na výklady a devátý na závěřečnou esej. Termín trvá dva týdny. V termínu si přečtete výklad z daného předmětu (offline, jako článek) a napíšete domácí úkol. Někteří učitelé dávají i mimořádné úkoly. Úkol mívá povinnou délku okolo 3 - 5 palců, což není nijak hodně. V roce si můžete úkol dvakrát omluvit (dva z každého předmětu), když nemáte čas nebo jen nevíte, jak úkol napsat. Mimořádný omluvit nelze. Za úkoly dostáváte následující bodování: Výborné (1 - 15b), Dobré (2 - 10b), Přijatelné (3 - 5b), Slabé (4 - 2b) a Hrozné (5 - 0b). Když úkol neodevzdáte a neomluvíte, dostanete Trolla - -10 bodů. Na konci roku napíšete závěrečnou esej (asi 9 palců), podle které dostanete vysvědčení.
Můžete si zapisovat i semináře - na každý termín max. tři. Jsou vždy na nějaké dané téma, ale u nich úkol zpracovat musíte nebo dostanete nemilosrdně Trolla. Semináře si mohou zapisovat i učitelé.

Pak si můžete také kupovat oblečení v Příčné ulici, vydělávat si peníze pomocí soutěží, pokecat si s někým u Tří košťat. Najíst se ve Velké síni, projít si Prasinky, zahrát si famfrpál či se podívat do Komnaty nejvyšší potřeby. Navšívit Dívčí umývárnu, Sovinec, knihovnu, ošetřovnu či přečíst si Denního Věštce či jiný časopis také není výjimkou. Prostě máte, na co si vzpomenete. Děj se píše ve třetí osobě, např.:
Jméno: - přišla do Velké síně a usmála se, když viděla dnešní jídelníček - Zdravím vás! Jak jste se dnes vyspali?

Tak to by bylo snad všechno. - kouká, jestli na něco nezapomněla - Pokud byste chtěli, moc rádi vás na hradě přijmeme, je to jen na vás.

S pozdravem,
Slečna Barevná